Mohendžodáro

Mohendžodáro - tantrická jóga pro ženy

"Aby se žena uzdravila, potřebuje prožít sebe samu."

Mohendžodáro bylo starodávné město v povodí řeky Indu v dnešním severním Pákistánu. Zde se před několika tisíci lety zrodil rituál, který nese název tohoto města. Vychází ze starodávné Harappské civilizace, která byla ve své podstatě tantrická, tj. uctívala kult bohyně coby nositelky života.

Mohendžodáro - tantra joga pro ženy je ucelený soubor technik, které ženu skrze práci s tělem, dechem a vědomím vedou hluboko do nitra, kde se napojí  na bytostnou meditační zkušenost prožívání života jako žena. Aktivizuje přirozenou ženskou spiritualitu. Podporuje a rozvíjí ženskost. Kultivuje ženskou sexuální (tvořivou) energii a přináší radost a potěšení do všech oblastní života.

V prvním stupni Mohendžodáro se setkáváme se čtyřmi asánami Mateřského okruhu a jejich vnitřními aspekty. Mateřský okruh je osobním příběhem každé ženy a věnujeme se zde tématům přijetí svého těla, vědomí, emocí a sexuality.

Mohenžodáro je určeno ženám každého věku (u dívek po nástupu první menstruace). Pravidelné cvičení má celou řadu léčivých, omlazujících a zkrášlujících účinků. Posiluje svaly pánevního dna. Aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí a udržuje hormonální rovnováhu. Posiluje dráhu ledvin a tím dodává tělu energii. 

Nedílnou součástí Mohendžodáro jsou také aktivní OSHO meditace. Jsou originální a jednoduché a přesto velmi účinné. Spojují moudrost východu s myšlením západu. Střídají se v nich dynamické a klidové fáze, které napomáhají uvolnění emocí a odstranění vnitřního stresu a naplňují energií, radostí, hravostí a tvořivostí.

Více o Mohendžodáru najdete na stránkách www.mohendzodaro.eu