Mohendžodáro

Mohendžodáro - tantrická jóga pro ženy

"Milá Ženo, tvá spirituální cesta je jiná,
než cesta muže.
Je snadná a máš ji v sobě. Je to cesta lásky. Nech rozkvést své ženství." 

Mohendžodáro je starodávné město v povodí řeky Indu v dnešním severním Pákistánu. Zde se před několika tisíci lety zrodil rituál, který nese název tohoto města. Vychází ze starodávné Harappské civilizace, která byla ve své podstatě tantrická.

Mohendžodáro - tantra joga pro ženy je ucelený soubor technik, které ženu skrze práci s tělem              a vědomím vedou hluboko do nitra, kde se napojí     na bytostnou meditační zkušenost prožívání života jako žena. Aktivizuje přirozenou ženskou spiritualitu. Podporuje a rozvíjí ženskost. Kultivuje ženskou sexuální (tvořivou) energii a přináší radost a potěšení do všech oblastní života.

V prvním stupni Mohendžodáro se setkáváme se čtyřmi asánami Mateřského okruhu a jejich vnitřními aspekty. Mateřský okruh je osobním příběhem každé ženy a setkáváme se zde s tématy přijetí svého těla, vědomí, emocí a sexuality.

Mohenžodáro je určeno ženám každého věku (u dívek po nástupu první menstruace). Pravidelné cvičení má celou řadu léčivých, omlazujících a zkrášlujících účinků. Posiluje svaly pánevního dna. Aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí a udržuje hormonální rovnováhu. Posiluje dráhu ledvin a tím dodává tělu energii. 

Nedílnou součástí Mohendžodáro jsou také aktivní OSHO meditace. Jsou originální a jednoduché a přesto velmi účinné. Spojují moudrost východu s myšlením západu. Střídají se v nich dynamické a klidové fáze, které napomáhají uvolnění emocí a odstranění vnitřního stresu a naplňují energií, radostí, hravostí        a tvořivostí.

Více o Mohendžodáru najdete na stránkách www.mohendzodaro.cz